Részlet Martin Fox PHD, kutató, táplálkozás-szakértő és író az “Egészséges víz az egészséges életért” című könyvéből:

Az ásványi anyag mentesített víz nem, vagy csak nagyon kis mennyiségben tartalmaz ásványi anyagokat. Ezt desztillálással, fordított ozmózisos készülékkel, ioncseréléssel vagy ezeknek a módszereknek a kombinálásával valósítják meg.

A kutatás a rákkal és a szívbetegségekkel kapcsolatban azt mutatja, hogy az egészséges víz kemény és mérsékelten magas TDS-ű [Total Disolved Solids= totál oldott anyag tartalom, ami a vízben található ásványi anyagokra, sóra, fémekre utal, tehát mindenre, ami a H2O-n, azaz a tiszta vízen kívül jelen van]. Ezért az ásványi anyag mentesített víz – egy mesterségesen előállított lágy víz, kalcium és magnézium nélkül, nagyon alacsony oldott ásványi anyag tartalommal – fogyasztása nem egészséges.

Mégis sokan isszák. Általában az ő érvelésük így hangzik: „Tudom, hogy vizet kellene innom, de az klórral, kémiai anyagokkal és toxikus fémekkel van tele – így nem biztonságos. Azért iszom desztillált vizet vagy fordított ozmózissal szűrt vizet, mert az eljárás mindent kiszed a vízből és így már biztonságos azt meginni.” Ismerős?

Amikor így mérlegelünk, akkor a történetnek csak egy részét nézzük és nem az egész képet. Csak a romboló anyagokra összpontosítunk és nem értjük meg a vízben található jótékony anyagokat. Ahhoz, hogy egészséges vizet igyunk, mindkét aspektusából meg kell vizsgálnunk a dolgot. Nagymértékben csökkentenünk kell, vagy meg kell szüntetnünk a káros anyagokat, de meg kell hagyni a jótékony ásványi anyagokat a vízben. A legtöbb esetben egy jó vízszűrő vagy a palackozott forrásvíz megfelel ennek, de az ásványi anyag mentesített víz nem.

Az ásványi anyag mentesített víz szószólói azt állítják, hogy a szervetlen ásványi anyagok az ivóvízben (kalcium, magnézium) nem szívódnak fel és egészségügyi problémákhoz vezetnek. De ez nem igaz!

A valóság az, hogy a vízben található ásványi anyagok sokkal könnyebben fel tudnak szívódni, mint ugyanazok az ásványi anyagok az ételekből. Az ásványi anyagok anyagcseréjének egy vezető szaktekintélye, Dr. John Sorenson orvosi kémikus azt állítja: „az ásványi anyagok az ivóvízből jól felszívódnak”. Azt találta, hogy az esszenciális [feltétlenül szükséges] és a nem esszenciális fémelemek anyagcseréje nagyban befolyásolt a vízben található esszenciális elemek mennyisége által. Ha ugyanis a szükséges mennyiségű esszenciális elemek jelen vannak, akkor csak kis mértékben vagy egyáltalán nem fognak felszívódni a nem esszenciális elemek – egyszerűen kiürülnek.

Például, ha nagy mennyiségű kalcium, magnézium és kis mennyiségű ólom van a vízben, akkor a test kiválasztja az esszenciális elemeket (kalcium és magnézium) és kiengedi a nem esszenciális elemet (ólom). De ha alacsony mennyiségű kalcium és magnézium van a vízben, akkor a sejtek a nem esszenciális ólmot választhatják ki, ami a fehérjék és az enzimek működési zavarát okozza majd. Ha ez történik, akkor a fehérjék és az enzimek toxikussá válhatnak.

Tudj meg többet az egészséges életmódról! Töltsd le Az egészséges és hosszú élet titka 10 pontban olvasmányunkat! Kattints a linkre!

A desztilláló és fordított ozmózis készülékek lágy, ásványi anyag mentesített vizet állítanak elő, így a védelmet nyújtó ásványi anyagok nincsenek jelen. Ezért bármilyen káros anyag hatása az ilyen vízben felerősödik. Egy kevés káros anyag az ásványi anyag mentesített vízben sokkal károsabb és negatívabb hatással lehet az egészségünkre, mint ugyanaz a mennyiség a normális vízben.

Így bár különböző okokból, de mind a szennyezett és mind az ásványi anyag menetesített víz káros az egészségünkre nézve.

    Iratkozz fel a hírlevelünkre!

    You Might Also Like